محل تبلیغات شما

امسال با ورود فضای مجازی و اینستاگرام بارز دیکر تمامی قومها دور هم جمع شدند و اما یک حقیقت من تا چند وفتدپیش اصلا نمیدانستم ممسنی و مینگل و غیره یعنی چه من هرجا میگفتم براهویی هستم و بقیه هم همینطور اما اکنون میگویند از کدام براهویی ها هستی که به نظر من این خود یک حرف برای تفکیک و برای ایجاد یک درز برای ایجاد تفرقه افکنی دشمنان است خوب است که ما بیاییم و اقوام خود را به هر عنوان جمع کنیم اما از برادران گلم خواهش دارم علاوه برینکه این اتحادهای فامیلی را درست کردید بیایید و گروهی بنام اتحاد بلوچ درست کنیم و تمام طوایف بلوچ را دور هم جمع کنیم یکی از ت های انگلیس و دشمنان بلوچ این است که به بعضی ها میگوید شما از فلان تیره هستید و شما اجدادتان شاه بوده اند اما فلان تیره از غلامان بوده اند خواهش میکنم دنبال خود انگلیس نگردید این افراد خاین در لباس بلوچ هستند و اصلا از دشمن تشخیص داده نمیشن بیایید ازین به بعد بنام بلوچ همه به هم احترام بگذاریم بیایید درین مجالسی که برای قوم خود میگیریم موضوعی را مطرح کنیم موضوع ارتباط با سایر طوایف بلوچ و براهویی دیروز یک فیلم دیدم که برادرزاده عموی خود را بقتل رسانده بود و انها هم قول انتقام دادند برادر کشی همین است که گروهی را تحریک میکنند که تو لایق سرداری هستی و فلانی کم اصل هست برادران ما همه انسانیم و در مقابل پروردگار یکسان هستیم بهترین ما نزد خدا باتقواترین ماست بیایید و دست به دست هم بگذاریم و زهی زهی را از میان برداریم شجره خود را داشته باشیم تا ریشه خود را بدانیم و فامیل های خود را بشناسیم اما بیایزد همانند سرداران گذشته همه را دور هم جمل کنیم الان زیاد سخت نیست الان با وجود فضای مجازی نیاز نیست که مراسمات بزرگ گرفت تاوهمه را دور هم جمع کرد برادران با ورود یک ویروس همه فهمیدند که هیچ انسانی با دیگری فرق ندارد و این ویروس بلا استثنا همه را میگیرد  نه به سردار رحم میکند نه به فقیر شاید اشاره ای از نزد خداوند باشد برای اینکه بدانیم ما همه یکسان هستیم ما باید به یرداران خود احترام بگذاریم و در کنار انان باشیم بزرگ مرد تاریخ که هرگز با نام قوم و فامیل وارد نشد نولانا عبدالحمید است که همه اقوام بلوج را با آغوش باز فرا میخواند و در سختی ها کنار همه نا هست خداوند مولانا را حفظ کند درین موقعیت حساس جامعه که ویروس خطرناک همه را به وحشت انداخته بهتر به فکر دیگران باشیم نه به فکر خود بیایید برای همه بلوچ ها فکر کنیم و برای جلوگیری از شیوع این بیماری همه را نصیحت کنیم و هرجا دیدیم کسی دچار مشکل شده به دادش برسیم بلوچ واقعی و فامیل اصالت دار ان است که درین روزها فقط به فکر خودش نباشد مردم بلوچ ما همیشه در صحنه بوده  و است بیایید بفکر تمام بلوچها باشیم بیاییم لحظه ای مثل مولانا بکر کنیم درد او همه مسلمانان دنیاست و غصه اش همه دنیا اما ما با خود چند چند هستیم ایا وقت ان نرسیده که به مردم بلوچ خود کمک کنیم امروزه خانواده هایی هستند که بخاطر قرنطینه نان شب ندارند کسانی هستند که در روستاها و حاشیه شهرها از کمک جا مانده اند کارگر فصلی که اکنون بیکار است و اجاره خانه دارد و فرزند و دولت با کمک بسته های معیشتی کمک خوبی به مردم کرده اما ما چه کرده ایم ما همیشه در حال ایراد گرفتن از کار مسیولین و غیره هستیم تا زمانیکه من و شما خود را مسیول ندانیم و دست فقرا را نگیریم بعد چطور توقع داریم کس دیگری به داد انها برسد بیایید انهایی را که دولت ندیده ما ببینیم بیایید انهایی را که میشناسیم کمک کنیم بیاییم بجای اینکه حج هفتم را برویم هزینه اش را به یک خانواده بی بضاعت بدهیم با خداوند معامله کنیم بیایید به فرزندان خود اتحاد واقعی و کمک به همدیگر را یاد بدهیم تا زمانی ما انسانها به همدیگر رحم نکنیم چطور توقع داریم خداوند به ما کمک کند در جریان سیل واقعا مردم ما گل کاشتند اکنون در کرونا که بدتر از سیل است بیایید خودمان بسته های مواد غذایی درست کنیم و به مروم فقیر کمک کنیم تا انها بخاطر نان شب مجبور نباشند بیرون بیایند و مریض شوند بیایید اتحاد خود را به همه جهان نشان دهیم تا خداوند نیز از ما راضی شود و دوباره با خیال راحت و با عشق به نماز جمعه برویم و از سخنان ارامش بخش مولانا عبدالحمید حفظه بهره ببریم بل امید روزیکه کنار هم باشیم و این بیمادی رخت ببندد

شلیک موشک به هواپیمای اوکراین چنال خبر

سقوط هواپیمای اکراین و دلیل این سانحه /دلیل سقوط هواپیما چی بود

شجره و پراکندگی نوادکان عیسی فرزند میرخان

کنیم ,بیایید ,بلوچ ,هم ,یک ,اتحاد ,خود را ,است که ,را به ,همه را ,دور هم

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها